V letošnjem programu vseh prireditev Festivala Cvičkarija, se bo v sklopu popoldanskega na vseh štirih prireditvah predstavilo kar 15 vinogradnikov in vinogradniških društev ter 9 rokodelcev s svojimi umetninami.
Festival Cvičkarija v Mariboru
V Mariboru, kjer bo Festival Cvičkarija potekal 22. 4. 2008, se bo popoldanski program začel ob 15:00, večerni pa ob 19:00 na Trgu Svobode. V etno-enološkem delo bodo navduševali vinogradniki, vinogradniška društva in rokodelci. Za zabavno spremljavo bo poskrbel “hišni bend” Jararaja, Cvičkova princesa, Folklorna skupina Stična in KD Pihalni orkester občine Šentjernej. V večernem delu bodo obiskovalci korakali z Godbo na pihala in poplesavali z glasbenimi skupinami D’neeb, DMP in Zoranom Predinom. Zabava pod imenom AlwaysCvičk! pa se bo nadaljevala s skupino Elevators iz Trga Svobode preselila v KMŠ. Prireditev bo v Mariboru brezplačna.

Festival Cvičkarija v Ljubljani
Dan kasneje se bo Festival Cvičkarija preselil v Ljubljano, kjer letos praznuje jubilejno 15. obletnico. Popoldanski program bo potekal na Trgu francoske revolucije, kjer se bo etno-enološki del predstavil ob 15:00 z vinogradniki, vinogradniškimi društvi, rokodelci, “hišnim bendom” Jararaja, Cvičkovo princeso, Folklorno skupino Stična, Trebanjskimi mažoretkami in KD Pihalnim orkestrom Kostanjevica na Krki. Večerni del bo obiskovalce popeljal v Križanke z Godbo na pihala in jih zabaval z glasbenimi skupinami D’neeb, Elevators, DMP in Vladom Kreslinom. Po tradiciji Festivala Cvičkarija obiskovalce čaka tudi glasbeno presenečenje.
Za večerni del prireditve v Ljubljani cena vstopnice ostaja enaka lanski: v predprodaji 5 EUR za člane DNŠ-ja (samo na Infotočki DNŠ), 6 EUR za člane Agencije M servisa (samo v poslovalnicah Agencije M servis), 7 EUR za slehernika in 9 EUR na dan prireditve.
Več informacij dobite pri:
Nina Dragičević, Služba za odnose z javnostmi, DNŠ – Cvičkarija, Prešernov trg 6, 8000 Novo mesto, tel. 031 530 931, e-pošta: nina pika dragicevic atcvickarija pika eu in na spletni strani www.cvičkarija
Pingback: Cvičkarija 2008: Sprememba v mariborskem večernem programu » Park - Regionalni medij - Novo mesto - Regionalni mesečnik